Реабілітована совість

pos17.01.2013 року о 17:00 в Науково-педагогічній бібліотеці міста Миколаєва відбулося засідання літературно-філософського клубу «Позиція». Тема обговорення у клубі – «Реабілітовані долі» – була зосереджена на історичних репресіях. До заходу бібліотекарі підготували книжкову виставку з тією ж назвою, що й тема зібрання клубу. Книги, представлені учасникам диспуту, написані авторами С. С. Макарчуком та А. А. Ліньовим, які були запрошені їх презентувати.
Зібрання клубу відкрив І.Л. Шпачинський, лідер та президент філософського клубу «Позиція». Після привітання Ігор Леонідович надав слово Мітіній Валентині Іванівні, віце-президентові клубу та викладачу філософських дисциплін у вищих навчальних закладах нашого міста.
Мітіна В.І. представила присутнім співавтора книги «Реабілітовані історією» С.С. Макарчука та надала йому слово.
Сергій Сергійович Макарчук – кандидат історичних наук та відповідальний редактор випуску серії книг «Реабілітовані історією», яка вийшла в 5-ти томах, але в майбутньому планується вихід 27 томів. Сергій Сергійович висвітлив тему репресій на Миколаївщині в 1920-1950рр. стосовно різних соціальних та етнічних груп населення. Запропонував присутнім переглянути не тільки матеріали архівів Служби безпеки України, але й документи Галузевого державного архіву Служби Зовнішньої розвідки України. Після своєї промови Сергій Сергійович надав слово А.А., Ліньову, котрий виступив з доповіддю про «Книгу пам`яті» Миколаївщини і складнощах в оцінці руху колабораціоністів.
Після обговорення презентованих книг, присутнім: гостям та учасникам клубу «Позиція» запропонували прослухати «Мелодію» М. Скорика у виконанні О.Н. Петренко. Ця мелодія долинула до сердець гостей та створила атмосферу історичного минулого, нагадала художній фільм режисера В. Денисенка «Высокий перевал». Учасники клубу та присутні гості продовжували вільно спілкуватися та дискутувати за чаюванням. Вечір підходив до свого логічного завершення.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.