Інформаційні ресурси

Бібліотечний фонд

Фонд Миколаївської науково-педагогічної бібліотеки нараховує понад 100 тисяч одиниць зберігання. Дві третини від загальної кількості становить література історичного, теоретичного і практичного характеру з педагогіки, психології, дефектології і суміжних наук російською та українською мовами.
В фонді бібліотеки широко представлені монографії, енциклопедії, довідники, словники, наукові праці та вчені записки педагогічних інститутів та універистетів України, підручники для всіх типів вищих навчальних закладів гуманітарного профілю, в тому числі і на електронних носіях інформації.
Інформація про фонд бібліотеки представлена в електронному каталозі.

Довідково-інформаційний фонд бібліотеки включає в себе різноманітну за тематикою й типами видань літературу універсального та галузевого характеру. Особливий інтерес для читачів представляє фонд довідкових і бібліографічних видань з педагогіки, праці відомих мислителів і творців педагогічної науки.

Бібліотека передплачує 170 назв українських та російських періодичних видань з педагогіки та психології (Див. перелік).

Періодичні педагогічні видання, такі як “Литература в школе”,“Биология в школе”, “Педагогика”, “Рідна школа”, «Преподавание истории в школе», “Українська мова та література в школі” та інші, зберігаються в бібліотеці з 1960-1970-х років.

Повнотекстові БД

Доступ до повних текстів видань бібліотеки ви можєте отримати в розділі Видання бібліотеки.

Доступ до повнотекстових баз даних надається в локальній мережі бібліотеки.
Також ви можете отримати необхідний матеріал надіславши листа на адресу: reader@library.mk.ua
Повнотекстові бази даних містять:

 • Збірник наукових праць ”Гілея: науковий вісник” – фахове видання з філософських, політичних та історичних наук, затверджено постановами Президії ВАК України № 1-05/2 від 10 березня 2010 р. та № 1-05/3 від 14 квітня 2010 р.
 • Періодичні видання ВГ «Основа» починаючи з 2008 року:
  «Управління школою», «Завучу. Усе для роботи», «Класному керівнику. Усе для роботи», «Виховна робота в школі», «Англійська мова та література», «Англійська мова в початковій школі», «Німецька мова в школі», «Вивчаємо українську мову та літературу», «Русский язык и литература в школах Украины», «Зарубіжна література в школі», «Математика в школах України», «Інформатика в школах України», «Хімія», «Біологія», «Географія», «Економіка в школах України», «Фізика в школах України», «Історія та правознавство», «Початкове навчання та виховання», «Дошкільний навчальний заклад», «Фізична культура в школі», «Трудове навчання в школі», «Шкільному психологу.Усе для роботи», «Мистецтво в школі», «Педагогічна майстерня», «Шкільний бібліотекар», «Математика в школах України. Позакласна робота», «Логопед», «Основи здоров’я», «Позашкільна освіта», «Шкільний бібліотекар», «Позашкільна освіта».
 • Polpred.com Огляд ЗМІ. Архів важливих публікацій формується вручну. База даних з рубрикатором: 26 галузей/600 джерел/8 федеральних округів Російської Федерації/235 країн і територій/головні матеріали/статті та інтерв’ю 3000 перших осіб. Щодня отримуємо тисячі новин; повний текст – російською мовою, міститься мільйон кращих сюжетів інформаційних агентств і ділової преси за останні 15 років. Пошук здійснюється настройками. Експортується у Word file сотні статей одним кліком миші. Інтернет-сервіси розподілені по галузях і країнах.

Каталоги та картотеки

 • Алфавітний каталог
 • Систематичний каталог
 • Систематична картотека статей
 • Краєзнавча картотека
 • Картотека літературно-художніх творів
 • Картотека сценаріїв
 • Картотека педагогічних видань
 • Картотека педагогічних технологій
 • Картотека бібліографічних видань НПБ
 • Електронний каталог фонду бібліотеки