Духовність у мистецтві: прекрасне рятує очищенням

21 вересня у бібліотеці після літніх канікул відновив роботу літературно-філософський клуб «Позиція». Тема першого засідання: «Духовність у мистецтві: прекрасне рятує очищенням». Модератором зустрічі була молода поетеса і художник Олена Володимирівна Зарлін. Олена – миколаївська художниця, працює в оригінальній авторській манері, яку вона сама називає «енергетичний живопис». Її картина «Дорога радости» в 2016 році зайняла ІІІ місце на ХІІІ Міжнародній виставці сучасного мистецтва «Український тиждень мистецтв» .

У вступному слові віце-президент клубу «Позиція» В.І. Мітіна, кандидат філософських наук, відзначила, що духовність пронизує собою всі форми культури. Але в мистецтві вона пов’язана з таким процесом, як катарсис, тобто очищення душі, позбавлення душі від зла, негативу, зневіри, туги та ін. Модератор працює саме у напрямку арт-терапії: в першу чергу – корекція, зміна способу, або конкретне перетворення образу, заміна способу на більш урівноважений і здоровий спосіб.

Свій виступ Олена Зарлін визначила як «Шлях до Школи радості» і розповіла про те, як вона особисто пришла до «енергетичного живопису» і філософської лірики. Вона демонструвала свої картини, науково-популярні відео про життя космосу, людини, природи; читала свої вірші. Безперечно, це визвало у аудиторії живий інтерес, доброзичливе ставлення та багато питань: про її особистий досвід і технологію виготовлення картин. На прохання присутніх автор провела міні-консультацію «Енергетичне малювання» та відеопрезентацію своїх картин.

На цій зустрічі відчуття підсилювалися музичними номерами, які прозвучали у виконанні викладачів та студентів Миколаївського вищого коледжу культури і мистецтв під керівництвом концертмейстера Л.М.Голубовської: «Мелодія» Р. Паулса із кінофільму «Театр», «Елегія» Ю. Весняка, романс «Слышу ли голос твой» (музика М. Балакерєва, слова М. Лермонтова), «Романс» Калачевського, «Мелодія» А. Дворжака, «Сентиментальний вальс» П. Чайковського. Учасників засідання порадувало майстерне і натхненне виконання вокальних творів студентами Софією Шаловою, Кристиною Марковською, Вікторією Полуротовою, Катериною Ткаченко. Інструментальні номери прозвучали у віртуозному виконанні віолончелістки Валентини Валяренко і Лілії Голубовської.

З оглядом книжкової виставки за темою «Духовність у мистецтві: прекрасне рятує очищенням» учасників клубу ознайомила В.І.Мітіна.
І, мабуть, найважливішим стало неформальне спілкування учасників: свої погляди, свої нові думки, свої бажання і очікування, – все те, що збентежила і тема засідання, і особистість модератора.
До вашої уваги! Тема наступного засідання: «Філософія та життєвий шлях Сарвепаллі Радхакришнана, індійського філософа, громадського і державного діяча, третього президента Індії».
Слідкуйте за новинами на сайті бібліотеки. До зустрічі!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.