Гідроархеологія та історична географія північно-західного Надчорномор’я: досягнення, проблеми, перспективи

25 жовтня 2021 р. в Науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва відбулася презентація унікальної наукової монографії Олександра Ігоровича Смирнова, Анатолія Степановича Островерхова «Гідроархеологія та історична географія Північно-Західного Надчорономор’я: досягнення, проблеми, перспективи». – Миколаїв: Видавництво Ірини Гудим, 2021.- 120 стор.

Книга унікальна як з історії її створення у 2013-2021 рр., так і за енциклопедичним змістом. Основний зміст книги був створений майже за рік авторами. Потім на 68 р. життя передчасно пішов з життя наш земляк, кандидат історичних наук, А.С. Островерхов (31.03.1945-28.10.2013), а другий автор, коли влітку 2014 р. Росія розпочала війну на Донбасі, опинився на Савур могилі, по якій гради гатили з території Росії. За словами Олександра Ігоровича він врятувався сам і певною мірою врятував своїх підлеглих бійців завдяки умінню археологів швидко занурюватися в землю. Через поранення і реабілітацію робота була продовжена лише у 2018 р.

Про енциклопедичність книги свідчить комплексне охоплення матеріалу з різних граничних наук таких, як історія, гідроархеологія, та прибережна суходільна археологія, гідрологія, картографія, палеографія, дослідження островів, тендер і кіс, банок в морі, курганів та поселень раніше підтоплених, а також сучасних підтоплень тощо. Про комплексний підхід свідчить і великий список, майже 600 вітчизняних та закордонних джерел. Зібрані свідчення по дослідженню узбережжя Чорного моря від дельти Дунаю, Дністра, Дніпро-Бузького лиману й до Кримської Каркінетиди є доброю основою для наступних гідроархеологічних досліджень.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.