Рефлексія осені в мистецтві

рефлексія осеніЗустріч у клубі «Позиція», яка відбулася 18 вересня, була надзвичайно тепла та відверта. Це й не дивно, бо її головна частина складалася з конкурсу на кращий вірш про осінь. Тому дуже проникливими, навіть ностальгічними, були рядки віршів про перше кохання, яке колись випало саме на цю пору року. А хтось заримував своє нинішнє осіннє враження. Звичайно, осінь з її яскравими прикметами була лише фоном вражень та переживань особистості інших поетів. Це й було головним – єдність та співзвучність рухів душі та змін у природі. Великою більшістю голосів перемогу отримав Валерій Фальов зі своїм віршем «Сентябрь». Й було за що! Лірично, тонко, прекрасною літературною мовою автор виклав своє романтичне почуття «осени года» не тільки в природі, але й стані людини, яка вступила в осінню пору свого життя:

Пусть в памяти останется – закат,
Лучей осенних золотистый проблеск …

Коханням та смутком повнилися рядки віршу Тетяни Даниленко, яка була теж високо оцінена у своєму віршуванні, тому слухачі віддали їй третє місце. А друге посіли «Осенние паутинки» Еви Гіан (В. Мітіної), яка у складному жанрі іронічних одновіршів передала своє сприяння осені як пори року, циклу життя та приводу поіронізувати над людськими вадами.
Відео ряд та музичний супровід («Евгений Онегин» П.І. Чайковського, «Осень» О. Шевчука, «Осенние листья» на вірші М. Лисянського) посилювали ефект від віршів та висловлювань. Окремо слід сказати про оформлення залу: вернісаж осінніх пейзажів та замальовок подружжя О. і Д. Артим, книжкова виставка «Виховуємо мистецтвом», перегляд літератури «Уроки осені» та інсталяція з природних матеріалів «Україна. Осінь чотирнадцятого» – створювали неповторну атмосферу одухотворення та заспокоєння. Погодьтеся, що це було дуже важливо у бурхливому та некомфортному часі нашого нинішнього життя.
Наступна зустріч відбудеться 16 жовтня о 17 годині на тему «Інформаційні війни».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.