Пам’ять розуму і серця. Простір і час історичної правди.

Зустріч у клубі «Позиція», що відбулася 15 грудня, була присвячена важкій та болісній темі повернення чесного імені людям, які постраждали у роки тоталітаризму. Цього разу (а це вже була третя зустріч з С.С. Макарчуком, який увесь цей біль пропускає через власне серце) ми слухали хвилюючу розповідь про досить відому у Миколаєві людину – Івана Носенка та лиху долю його сина Юрія. Що стосується батька, то він пішов із життя раніше, ніж скоїлося велике лихо з його дитиною, яку було звинувачено у зраді Батьківщині та засуджено до вищої міри покарання. Чи була то зрада, чи збіг обставин, чи навмисне викривлення дійсності – поки ще не можна сказати, бо не всі архіви, як колишнього КДБ, так і американського ЦРУ, розголошені. Але колись це станеться.

Друга частина розмови була присвячена письменнику-фантасту, дуже обдарованій та мудрій людині – Олесю Берднику, також нашому земляку. У свій час він був осуджений двічі за «антисоветчину» за сумнозвісною 54 статтею. Багато у його долі суперечностей, але на їх розв’язування потрібен час і люди, які цим занепокоються. Аудиторія клубу була вдячна доповідачу і за відверту розмову, і за демонстрацію зробленого його однодумцями кінофільму про великого мрійника. У фонді нашої бібліотеки є майже всі твори О.Бердника, які й були презентовані під час зустрічі й відразу знайшли своїх читачів.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.