Кому і для чого сьогодні потрібна філософія?

17 листопада, напередодні Всесвітнього дня філософії, у науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва відбулося засідання літературно-філософського клубу «Позиція».
Перша частина засідання (соціологічна) була проведена кандидатом соціологічних наук, доцентом кафедри соціології Чорноморського національного університету імені Петра Могили Рожанською Н.В. Було проведене експрес-опитування 18 учасників засідання клубу, яким було задано питання «Як Ви вважаєте, кому і для чого сьогодні потрібна філософія?». Відповідаючи на питання, більшість опитаних учасників засідання висловили думку, що філософія потрібна сьогодні усім людям. Прозвучали висловлювання про те, що філософія – це «наука про смисл життя», «школа думки», «сфера духовного виробництва», «джерело усіх наук». Були висловлені ідеї про те, що «без філософії неможливо жити як без музики», що філософія допомагає людині «стати самою собою» і «відрізнити добро від зла».
Після експрес-опитування Рожанська Н.В. оприлюднила результати анкетного опитування на аналогічну тему, проведеного кафедрою соціології в жовтні 2016 року серед студентів ЧНУ ім. П.Могили. 50 студентам спеціальності «Соціологія» було задане питання: «Як Ви вважаєте, кому сьогодні потрібна філософія? Чому Ви так вважаєте?». Ось декілька відповідей, які дали опитані студенти. «Філософія потрібна людям, які не хочуть мислити шаблонно. Вона дає перевагу перед більшістю людей». «Філософія потрібна кожній особистості, яка хоче розвиватися і логічно мислити. Вона дозволяє людині будувати логічний ланцюжок, розмірковувати і правильно викладати свою точку зору». Студентам було задане також питання: «Якщо б у Вас був реальний вибір, які філософські дисципліни Ви обрали б для вивчення у ВНЗ?». Серед названих в анкеті філософських дисциплін більшість опитаних студентів обрали б передусім такі, як загальний курс філософії (66%), логіку (62%) та етику (56%).
Свою думку про роль та значення філософії в житті людини висловила Вікторія Романенко, магістрантка МНУ ім. В.О.Сухомлинського, заступник голови студентської ради університету. Також Вікторія поділилася з присутніми приємною новиною – у рамках урочистостей з нагоди Міжнародного дня студента її відзначили за активну участь у громадському житті Миколаївщини, значні досягнення у навчанні.
У рамках засідання клубу відбулася літературно-музична композиція, присвячена 100-річчю від дня смерті Івана Франка. У своєму виступі кандидат мистецтвознавства О.М.Петренко розповіла про багатогранну діяльність та спадщину Івана Франка, серед яких важливе місце належить різнобічним контактам письменника з музичним мистецтвом. На думку Олени Миколаївни, музичні твори до текстів і на сюжети Івана Франка — важлива складова характеристики контактів письменника з музичним мистецтвом. І ці контакти напрочуд багатогранні й складні, тому вони не випадково й досі привертають увагу дослідників і дивують актуальністю.
Окрасою заходу став виступ студента МНУ Юрія Матненка, у виконанні якого прозвучала пісня на слова Івана Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…», покладена на музику композитором А. Кос-Анатольським.
Завершальним акордом зустрічі прозвучали авторські тріолети Єви Гіан (В.І.Мітіної) під акомпанемент чарівних мелодій концертмейстера Миколаївського коледжу культури і мистецтв Л.М.Голубовської.
До заходу у бібліотеці було організовано книжкову виставку «Кому і для чого сьогодні потрібна філософія» та перегляд творів Івана Франка.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.