Карнавал філософів

20 грудня відбулося останнє в цьому році засідання літературно-філософського клубу «Позиці». Все було б як завжди… Але, в передчутті веселих новорічних та різдвяних свят, нам хотілося відійти від традиційної форми клубної комунікації. Тому п’яте засідання під брендом «Карнавал філософів» було проведено як своєрідна гра, учасниками якої були не тільки окремі філософи, а й регіони Сходу: Близький, Середній та Далекий. Специфіка філософії Сходу в тому, що вона не існує як суто академічна. Тому персоналіями, навколо яких відбувалась комунікація, були не тільки вчені-філософи, а й поети, музиканти та релігійні діячі. У філософській грі, запропонованій членам клубу, кожен повинен був зосередитись на філософській суті концепцій що висвітлювались в віршах поетів, наукових трактатах та релігійних текстах. Незвичним на цьогорічному «Карнавалі філософів» було те, що замість масок усім присутнім пропонувались афоризми корифеїв східної мудрості: Аль Фарабі, Соломона, Кун Цзи, Омара Хайяма, Будди Шакьямуні та інших. Новацією цього засідання був і виступ члена МСПУ Інеси Завялової, яка розповіла про свій шлях в літературу, у тому числі про цікаві зустрічі з мольфарами та суфіями (представниками ісламського містицизму). Своїми думками щодо сутності суфізму поділився Володимир Ягьяєв, а Біблейську мудрість представив Валерій Фальов. Валентина Мітіна прочитала рубаі суфійської поетеси Махсеті Гянджеві, що не втратили своєї глибини та чарівності на протязі тисячоліття. Леонід Шифрін, як завжди дотепно, поділився враженнями у поетичній формі, а родзинкою вечора була музика. Розпочалося засідання акафістом Св. Миколаю, далі звучали авторські інструментальні п’єси у виконанні композитора І.І. Степанової-Боровської (вальс «Ольга», п’єса «Колокола»). Незважаючи на серйозну тематику, вечір пройшов у дусі справжнього новорічного карнавалу, заряджаючи енергією та оптимізмом всіх присутніх.
Наступне засідання клубу «Позиція» відбудеться 17 січня 2019 року і буде присвячено 90-річчю від дня народження миколаївського філософа Павла Верісага. «Верісагівські читання» – ще одна добра традиція клубу, цьогоріч відбудуться у формі конференції, до участі у якій запрошуються члени клубу та всі бажаючі. У програмі конференції передбачені наукові виступи, мемуарні повідомлення та присвячення (вірші, малюнки, есе та ін.). За підсумками заходу планується видання збірки «ІІІ Верісаговських читань».
Чекаємо на вас!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.