Філософські рефлексії у літературній творчості

19 вересня 2019 року відбулося перше після літньої перерви засідання літературно-філософського клубу “Позиція”. Тема засідання: “Філософські рефлексії в літературній творчості”.
Відкрив засідання директор бібліотеки, який привітав усіх присутніх з початком нового “навчального, філософського року”. Модератор творчої зустрічі, поет та керівник літературного об’єднання “Заря” Надія Спірідоновна Щедрова у вступній промові розповіла про учасників ЛітО, їх інтереси та напрямки їх творчості: ліричну та філософську поезію, притчі, казки, пісні, прозаїчні опуси, а також нагадала присутнім про історію об’єднання та його лідерів.
Члени та гості клубу послухали дві пісні Ю. М. Гросмана, який керував клубом протягом 35 років, в дуеті з композитором Анною Алейніковою. В. І. Мітіна також надала невелику історичну довідку про поняття “філософської рефлексії” та її відображення в літературі та запропонувала присутнім подивитись уривок з фільму “Поезія Срібного Віку”. В. Ф. Фальов, поет та журналіст, член ЛітО “Заря”, прочитав присутнім 2 своїх вірші, в яких відображена орієнтація особистості на пізнання світу та самого себе: “Мироздание” та “Улитка-интроверт”. Зацікавленість присутніх сімейним дуетом бабусі (Т. Москаленко) та онуки (Насті) був значною мірою зумовлений співзвуччям їх творчості та взаєморозумінням, хоч вірш бабусі – “Мысль” – був суто філософським, а рефлексії онуки – були соціально забарвленими. Поетеса Єлена Світла повідала присутнім про містику світла та тіні, добра і зла, розуму та серця в душі творчої натури. Музикант та поетеса Марія Ефрос, автор пісень на свої вірші, прочитала два своїх вірші, присвячених пошуку сенсу буття та відповідальності за свій вибір.
Велике враження на публіку справили філософські притчі Ірини Грунської, художниці та педагога, автора літератури для дітей та дорослих. В. І. Мітіна прочитала свої вірші “Философский камень” та “Поети”, присвячені покійному композиторові та доктору мистецтвознавства В. Ф. Іванову та, на щастя, живому та присутньому в залі чудовому поету – Аркадію Сурову.
Поміж виступами членів клубу знайшлось місце і для музики в тому числі солістки філармонії Тетяни Ковальової (вона виконала дві пісні, в тому числі на слова Надії Щедрової та музику Олександа Сичова), запитань із залу та реплік з місць. З легкої руки президента клубу І. Л. Шпачинського навіть розгорілася невеличка дискусія щодо сенсу творчості.
А скінчилась ця яскрава та цікава зустріч вільним спілкуванням з поетами та знайомством з їх книжками. Підсумки засідання підбивали Н. Щедрова, Л. Шифрін (у вигляді жартівливих катренів) та І. Л. Шпачинський.
Наступне засідання клубу відбудеться 17 жовтня та буде присвячене новому циклу філософських відео Н. В. Мірошкіної та В. І. Мітіної “Філософська кухня”. Усі бажаючи можуть завчасно ознайомитись з ними на youtube-каналі Н. Мірошкіної та залишити в коментарях свої запитання до авторів.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.