Філософське мислення у нефілософському суспільстві

21 листопада філософський клуб «Позиція» був присвячений Всесвітньому святу філософії, яке було засновано ЮНЕСКО у листопаді 2002 року.
Відкрила засідання віце-президент клубу кандидат філософських наук Валентина Іванівна Мітіна, яка привітала присутніх зі святом та презентувала книжкову виставку бібліотеки, що ілюструвала тему зібрання: «Філософське мислення у нефілософському суспільстві».
Суріна Ганна Юріївна, модератор зустрічі, познайомила публіку з київською філософською школою, яка ще за радянських часів, хоч і «мовою Езопу», але змогла побудувати філософський компендіум, аналогічний західному тих часів (філософська антропологія, філософія культури, релігієзнавство, філософія особистості). Модератор також з глибоким жалем відмітила, що на сьогоднішній час філософія перебуває у занепаді. Це стосується не тільки академічної філософії, а й сфер освіти, виховання та середньої і вищої школи у цілому. Жалюгідність ситуації проілюстрували уривки документальної стрічки «Мій шлях до філософії», де йшлося про відомого київського філософа Андрія Баумейстера. Ця стрічка захопила аудиторію та спровокувала спонтанну дискусію навколо проблеми буття сучасної філософії та її носіїв.
Висновки дискусії, за традицією, підвів Президент клубу кандидат філософських наук, доцент МНУ імені В.О. Сухомлинського Ігор Леонідович Шпачинський. І не тільки він:
На праздник философский мы пришли
И, отгуляв, все понимают ныне:
Науку философию – нашли
Там, где ее и не было в помине!
(Л.Б. Шифрін, літописець клубу)
Прикрасою засідання клубу була «жива» музика у виконанні вокалістів та інструменталістів Миколаївського коледжу культури і мистецтв. Керівник та акомпаніатор студентів – концертмейстер Голубовська Л.М.
Наступне засідання клубу відбудеться 19 грудня 2019 року. Тема зустрічі: «Проблема часу в історії філософії та культури». Форма проведення – «філософський серпантин», а що це таке – ви дізнаєтесь, коли завітаєте на передноворічне засідання клубу, яке обіцяє розмаїття думок, диспутів та сюрпризів. Модератори – ВСІ!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.