Аспекти тілесності у сучасній культурі

аспектиЗустріч, яка відбулася у клубі «Позиція» 21 листопада, була як і завжди, цікавою, змістовною та (не побоїмося цього слова!) дуже корисною. Мова йшла про таке близьке (в усіх значеннях!) нам поняття, як власне тіло. Проблемою тілесності, її зв’язку з найвищим у людини – духовністю, цікавились ще древні мудреці. Цьому в історії людства є чимало прикладів. Не будемо їх наводити. Тому демонстрація відеофільму про Володимира Миколайовича Нікітіна – психолога, педагога, актора – була досить дотепною заставкою для наступної доповіді модератора В.Р. Ягьяєва. Непросто було побудувати розповідь про аспекти тілесності у сучасній культурі людства, але науковець це зробив блискуче. На жаль тільки, що не для усіх присутніх (у тому числі студентів МДУ) деякі терміни були зрозумілими , а міркування – прозорими. Але філософія саме і є такою наукою, яка, перш за все, змушує думати і пізнавати. Доповідач аргументовано висвітлював питання взаємодії тіла й розуму, тілесності і інтелекту, взаємозв’язку тіла, душі і духу, де душа є містком між ними. Лунали прізвища видатних філософів, психологів, творців, які були обізнані у цьому питанні. Не обійшлося (як і завжди!) без виступів наших клубних поетів – Є. Гіан, Л. Шифріна та І. Шпачинського. Вірші були не тільки дотепними, але й, як зараз кажуть, «в тему».
Наступна зустріч, яка відбудеться 19 грудня, напередодні католицького Різдва та Нового Року, буде святкова і майже традиційна. Вже вдруге її тема – «Карнавал філософів. Думка – маска». Цього разу пропонується бути не під маскою філософа, а викласти власну улюблену думку. Навіть якщо автор її – саме Ви!

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.