Сучасна українська література

lit-01-full lit-01-revers-full

Андрусяк, І. Дуби і леви: статті та ессеї / І. Андрусяк. – К.: Грані-Т, 2011. – 168 с.

Есеїстика Івана Андрусяка сповнена того віками усталеного «порядку речей», що властивий насамперед міфологічному мисленню. Здається ось-ось із-поміж дубів і левів виринуть велети, – і вони справді з’являються, перевдягнуті в персонажів «Дубів і левів» – геніальних гончарів, малярів, поетів, рядових УПА і простих дідів… І, як повинно бути в міфології, питання, поставлені на «п’ятидесяти сотиках землі» Івана Андрусяка, врешті-решт зводяться до одного, найголовнішого: що робить людину Людиною?

 lit-02-full  lit-02-revers-full

Шкляр, В. Залишенець. Чорний ворон / В. Шкляр. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2010. – 348 с.

У новому романі, над яким автор працював майже 13 років, висвітлено одну з найдраматичніших сторінок нашої історії – повстанську боротьбу українців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Із глибини забуття виринає містична постать отамана Чорного ворона, що переміг смерть… Романам В Шкляра притаманний витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна і мовна граційність, що забезпечує його романам статус яскравого самобутнього явища в українській літературі.

 lit-03-full  lit-03-revers-full

Кокотюха, А.А. Язиката Хвеська: кримінальна комедія / А.А. Кокотюха. – К.: КМ Publishing, 2009. – 320 с.

Авантюрно-кримінальна комедія «Язиката Хвеська» – новий роман, який не лише розважить читача, а й покаже знайомі кожному сучасні реалії та звичаї під незвичним кутом зору. Звісно, не обійдеться тут і без детективної інтриги. Сценарій однойменного роману став лауреатом конкурсу «Коронація слова» і чекає на екранізацію.

 lit-04-full  lit-04-revers-full

Соловей, О.Є. Ельза: роман, повісті / О.Є. Соловей. – Х.:Треант, 2010. – 160 с. с.

Олег Соловей автор кількох поетичних збірок – «Фієста інфікованих», «Осінній хадж», «Живі і мертві»… та книги малої прози «Танок, який виконують всі дівчата».
«З дебютної української прози «Ельза» – чи не найкращий взірець щасливо найденого стилю. Крапання дощу тут вибудовує затишний і домашній темпоритм тексту. Це – відпочинок у безчассі, десь далеко від безнадійного ентузіазму проектних людей і всіх набридлих темних сил». (В. Єшкієв)

 lit-05-full  lit-05-revers-full

 Костенко, Л. Записки українського самашедшого: роман / Л. Костенко. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 416 с.

Роман написано від імені 35-річного київського програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує всі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез) інформації і тотального відчуження він – заручник світових абсурді – прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.

 lit-06-full  lit-06-revers-full

Карпа, І. Супермаркет самотності. Перламутрове порно / І. Карпа. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2010. – 272 с.

Ірена Карпа – найбільш багатолика персона в сучасній українській культурі. Письменниця, співачка, авторка зухвалої пісенної лірики, журналістка, телезірка, акторка, фотомодель. Але понад усе вона – невтомна мандрівниця, яка подорожує навмання.
Вона автор Книг «Добро і зло», «Жовта книга», «Піца «Гімалаї».

 lit-07-full  lit-07-revers-full

 Іздрик, Ю. Флешка – 2GB / Ю. Іздрик. – К.: Грані-Т, 2009. – 248 с.

Під цією майже чорною обкладинкою ховається збірка одного з найконцептуальніших письменників-модерністів сучасної української літератури. Тож якщо четвер для вас не лише один із семи днів тижня – ця книжка саме для вас.

 lit-08-full  lit-08-revers-full

Чемерис, В.Л. Орден на любов. Місто кохання на Кара-Денізі. Засвіт встали козаченьки…: роман і повісті / В.Л. Чемерис. – Х.: Фоліо, 2010. – 444 с.

Що може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так це робить Валентин Чемерис – відомий український письменник, автор багатьох історичних романів, лауреат літературних премій.
Роман «Ордер на любов» розповідає про часи загибелі українського січового козацтва і матері їхньої Запорозької Січі. На тлі сповнених пригодами подій, що визначили долю України, розгортається історія кохання запорожця Тараса і Оксани. До збірки також увійшли дві історичні повісті. Велику увагу приділено обґрунтуванню важливості даних історичної геології для сучасного світогляду.

 lit-09-full  lit-09-revers-full

Процюк, С. Троянда ритуального бою: Роман про Василя Стефаника / С. Процюк. – К.: ВЦ «Академія», 2010. – 184 с.

Цей психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його манила і переслідувала троянда життя і смерті Ритуалом власної творчості він прагнув подолати трагізм і суперечності буття. Роман – це психоаналітичні версії історії загублених кохань, письменницьких страждань, дослідження творчого мовчання як втечі від перевтоми.

 lit-10-full  lit-10-revers-full

Процюк, С. Маски опадають повільно: роман про Володимира Винниченка / С. Процюк. – К.: ВЦ «Академія», 2011. – 304 с.

У романі – внутрішній світ і складний шлях героя від ексцентричного невротика, екстравагантного і сенсаційного митця до видатного мислителя, який гідно представив українську літературу.