Сучасна українська література

2013
ukr_lit-01-full

Іздрик, Юрко. Флешка – 2GB : збірка есеїв / Ю. Іздрик. – К. : Грані-Т, 2009. – 248 с. – (De profundis).

Під цією майже чорною обкладинкою ховається збірка одного з найконцептуальніших письменників-модерністів сучасної української літератури. Тож, якщо четвер для вас не лише один із семи днів тижня – ця книжка саме для вас.

ukr_lit-02-full

Винничук, Ю.П. Танго смерті: роман/ Ю. П. Винничук. – Харків: Фоліо, 2013. 379 с.

Події у новому романі Юрія Винничука розгортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові під час Другої світової четверо друзів – українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули у 1921 році під Базаром, – переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь-яких катаклізмів не зраджують своєї дружби. Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями. І не лише у Львові, але й у Туреччині. Проте яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться докупи, довідаєтесь у несподіваному фіналі.

ukr_lit-03-full

Вільчинський, О. К. Дерева на дахах: роман/ О. К. Вільчинський; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. – Харків: Фоліо, 2010. – 345 с.

Роман “Дерева на дахах” – це не тільки оповідь про життєві пошуки “неспокійної” людини, “героя свого часу” – Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, що схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Про тернопільську забігайлівку “для інтелектуалів і митців” “Пінгвін”, а також про будинки, дерева та забігайлівки в інших містах, про одвічні стосунки між митцем і алкоголем, а ще про котів, чоловічу дружбу і справжню любов до жінки.

ukr_lit-04-full Дереш, Л. Голова Якова: алхімічна комедія / Л. Дереш. – Харків: Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2012. – 240 с.

Геніальний композитор Яків дістає незвичну пропозицію: написати симфонію до Євро-2012. Замовники – таємничі темні отці. Невже він створюватиме музичний пролог до апокаліпсиса? Рідна домівка стає для нього мистецькою в’язницею. І навіть попри постійну присутність у його житті чотирьох жінок-муз жодна нота не лунає в голові Якова. Щоб віднайти потрібні звуки, йому доведеться зіграти на найпотаємніших струнах душі, а може, вмерти й відродитися знову…

ukr_lit-05-full

Жадан, С.В. Капітал / С. В. Жадан ; худож.-оформлювач І. В. Осіпов. – Х. : Фоліо, 2013. – 797 с.

Все, що ти хотів дізнатись про соціалістичний реалізм, але не мав у кого спитати. Книга для тих, хто бореться з системою за допомогою власних шкідливих звичок. “Депеш Мод” , “Цитатник” , “Anarcny in the UKR” та “Гімн демократичної молоді” – вперше під одною обкладинкою.

ukr_lit-06-full

Жадан С. Ворошиловград : роман / С. Жадан ; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. – Х. : Фоліо, 2012. – 442 с. – (Графіті).

«Ворошиловград” роман жорсткий, меланхоліний та реалістичний. Наскільки взагалі реалістичним може бути соцреалізм. Одного разу ти дізнаєшся, що твій брат зник у невідомому напрямку, приятелі займаються фінансовими аферами, а бізнес намагаються перекупити представники незрозумілих структур. Реальність виявляється хисткою та зникомою, життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, і майбутнім, де на тебе чекають вороги. Історії українського рейдерства присвячується.

ukr_lit-07-full

Забужко, Оксана. З мапи книг і людей : збірка есеїстики / О. Забужко. – Кам’янець-Подільський : ТОВ “Друкарня “Рута”, 2012. – 376 с.

Нову книжку письменниці складають вибрані есе з доробку останніх дванадцяти років, об’єднані темою культурного простору навколо нас. На “мапі” Оксани Забужко позначено книжки, людей, місця, міста, фільми, вистави, які з-поміж інших, – мали формативний вплив на долю авторки і які одночасно можуть слугувати своєрідним культурним маркером для збірного портрета сучасного українського інтелектуала. Розповідь від першої особи, тонко переплетений жанровий мікс мемуару, рецензії, біографії, філософського роздуму та культурологічні розвідки зроблять цю книжку привабливою для всіх, хто має смак до вдумливого читання.

ukr_lit-08-full

Забужко, Оксана. Музей покинутих секретів : роман / О. Забужко. – 4-е вид. – К. : Спадщина, 2012. – 832 с.

Роман, над яким Оксана Забужко працювала багато років, уже здобув захоплену оцінку читачів і критики як “головний твір часів української незалежності” Неодноразово відзначений як “книжка року” (в Україні, Німеччині, Шваейцарії). Книга уже перекладена у ряді країн ( Німеччині, Росії, Польщі, Чехії, США) . Це – сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюютьперіод від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда – про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.

ukr_lit-09-full

Карпа, І. Добло і зло/ І. Карпа. – Харків: Книжковий клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2010. – 317 с.

В новій книзі під однією обкладинкою вмістилися купа смішних ( і часто парадоксально печальних) історій з дитинства, плюс повість про пригоди молодої письменниці-мандрівниці, зірки музичної сцени і телебачення на порозі значних перемін у її житті. Це чергова сповідь? Так! Це автобіографічні містифікації? Так! Це розсипи традиційного й актуального сленгу? Так! Це скарбниця фраз, що сягають рівня афоризмів? Так!

 

ukr_lit-10-full

Карпа, Ірена. З роси, з води і з калабані : літ.-художнє видання / І. Карпа ; худож. Г. Ерде. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 320 с.

Історії з дитинства, які дітям читати заборонено! Мемуари зірки, за яку жоден літературний негр не взявся б писати автобіографію! Тож все сама: попри глянцеві обкладинки, попри спалахи софітів Ірена Карпа запрошує вас до свого раю з ковбасами замість райських кущів. Вона тішитиме вас безкомпромісністю дитячих спогадів(З роси.) , бентежитиме картинами підсвідомості, які не навідували навіть Сальвадора Далі (… з води) , зваблюватиме приватними розмовами в богемному середовищі (…і з калабані).

ukr_lit-11-full

Кокотюха А. Повзе змія : детективний роман / А. Кокотюха. – Х. : Фоліо, 2008. – 475 с.

Цей роман витримує вже друге видання. За романом у 2008 році знято однойменний фільм. Хлопець пише дівчині вірші. Вони по-своєму зворушливі та наївні. Але ця дівчина -не Муза. Та й автор віршів -не Поет, а небезпечний, жорстокий убивця. Він -Богдан Баглай, засуджений довічно. Вона- Олена Суржа, телевізійна журналістка, яка знімає про нього фільм. Лише Олені та колишньому оперу Максу Глоду відомо: кожне поетичне послання від убивці наближає дівчину до фатального кінця. Порятунку нема: Баглай, мов отруйна змія, знайде шпаринку навіть у міцних тюремних мурах…

ukr_lit-12-full

Кокотюха, А. Чужі скелети : роман / А. Кокотюха. – Київ : КМ Publishing, 2010. – 304 с. – (Фієста).

У сорок років успішні розлучені чоловіки часом хочуть змінити життя. Хірург Антон Сахновський – не виняток. Несподівано отримавши в спадок будинок на Черкащині, лікар вирішує поміняти гамірний кризовий Київ на тихий рідний Жашків. Та вже перша ніч у тітчиній хаті перевертає його життя з ніг на голову: у погребі він знаходить тіло чоловіка, який помер насильницькою смертю. Сахновський потрапляє до світу чужих страшних родинних таємниць, без розгадки яких неможливим стане і його власне нове життя…

ukr_lit-13-full  

Корній, Дара. Зворотний бік світла : роман / Д. Корній ; худож. В. Котляр. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 320 с.

Світло не може існувати без темряви, а інколи вони навіть закохуються одне в одного: Птаха – світла безсмертна, Стриб – темний. А от Мальва ще не визначилася, більше того – дівчина донедавна й гадки не мала про своє покликання і про те, чия кров тече в її жилах. До сімнадцяти років Птаха берегла її як зіницю ока, та вже час її квіточці розпускати пелюстки – чорні чи білі, новонароджена безсмертна обиратиме сама.

ukr_lit-14-full

Лис, В. С. Маска : роман / В. С. Лис ; худож. Н. Переверзєва. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 320 с.

1801 рік. Розкішний бал на честь п’ятиріччя князівни Любославської закінчується масовим пограбуванням і викраденням людини. Там, де хвилину тому розважаляся шляхта, тепер гуляють розбійники. Граф Юзеф наважується зірвати з ватажка маску, бачить під нею знайоме обличчя і прощається зі свободою. Але таємний агент Слєпньов знайде слабину зухвалого бандита – чарівну жінку, задля якої він здатен дістати хоч зірочку з неба, хоч кольє княгині Ольги…

ukr_lit-15-full

Печорна, Олена. Грішниця : роман / О. Печорна. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2011. – 288 с.

ЇЇ краса стала її прокляттям: чоловіки ждали її – і вони отримували бажане, а вона – невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі Чорнобильської зони. Позаду залишаються понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, згвалтування за згвалтуванням і син, якого в неї вкрали… Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

ukr_lit-16-full

Прохасько, Т.Б. Лексикон таємних знань : новели / Т. Б. Прохасько ; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. – Х. : Фоліо, 2011. – 185 с. – (Графіті).

У цій книзі немає чіткого сюжету, жорсткої прив’язки до часу й простору, пафосу й спроб “навчити життю” . Зате в ній багато почуттів і пахощів, кави й сигарет, любові і зрад, простоти й складності життя одночасно. Ця книга – це мереживо слів і плетиво емоцій, філософських роздумів, які стануть принадою для читача, що не боїться інтелектуальної прози і хоче отримати від книжки не розвагу, а естетичне задоволення.

ukr_lit-17-full

Роздобудько, Ірен. Якби : роман / І. Роздобудько. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 256 с.

Все у Вероніки склалося якнайкраще: вдалий шлюб, кар’єра журналістки… І телебачення – наступний крок уперед, та, щоб його зробити, жінці треба повернутися назад, у минуле…1980 рік, безтурботна дівчинка Ніка, яка ще не зазнала шоку, а отже, не починала затинатися, і сусідський хлопчисько – той, що загине завтра. І це не сеанс гіпнозу й не подорож машиною часу – це звичайне диво.Якби доросла Ніка знала, чим обернеться її спроба змінити дві дитячі долі…

ukr_lit-18-full

Сняданко, Наталка.Гербарій коханців : роман / Н. Сняданко. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2011. – 272 с.

Чоловічий гарем? В Україні? Неможливо! Однак Ірина, прочитавши щоденник тітки Амалії, яка жила на початку ХХ століття, переконується в протилежному.

Непересічна доля чекає на жінку, яка знає собі ціну, коли вона не зважає на традиції й обирає своїм гаслом незалежність..

ukr_lit-19-full

Шевчук, Валерій.Птахи з невидимого острова : повісті / В. Шевчук. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. – 384 с. – (Перлини сучасної літератури).

До нової книжки найвидатнішого сучасного українського майстра прози дібрано три філософські повісті з пригодницько-фантастичними фабулами (так звані мислительні детективи) – жанр, більше опрацьований у літературі західно-європейській, аніж в українській. Завершує книгу “Маленьке вечірнє інтермеццо” – зразок гумористично-фантастичної повісті.

ukr_lit-20-full Шкляр В. Ключ : Роман / В. Шкляр. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. – 256 с.

Журналіст Андрій Крайній – справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням – хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися…