Краєзнавство Миколаївщини

2010
 kray-01-big

Миколаївщина в історії України (книга для читання з краєзнавства).Ч.1. / Упорядник В.П. Бойченко. – Миколаїв: ОІППО, 2009. – 256 с.

У науково-популярному виданні зібрані публікації з журналів, газет, збірників, уривки з художніх творів та поезія краєзнавчого характеру, подана хронологія історичних подій в нинішній Миколаївській області.
Події з найдавніших часів до сьогодення висвітлюються як частина загальної історії України. Упорядник звертає увагу переважно на ті події, які найменше висвітлені в краєзнавчій літературі.

kray-02-big

Щукин, В.В. Земляки. Очерки истории еврейской общины города Николаева (конец ХVIII начало XХ вв.) / В.В. Щукин, А.Н. Павлюк. – Николаев: Изд-во Ирины Гудым, 2009. – 352 с.

В книзі висвітлені різні аспекти історії єврейського населення міста Миколаєва з моменту його заснування до 1917 р.
Розглядаються особливості правового стану положення євреїв у Миколаєві, їх внесок в соціально-економічний розвиток міста, специфіка релігійного життя єврейської общини, участь євреїв у розвитку медицини і освіти.

kray-03-big

Жадько, В.О. Микола Аркас: історичний роман-пошук / В.О. Жадько. – К.: СПД Жадько В.О., 2008. – 624 с.

Роман присвячено світлій пам’яті автора опери “Катерина” на слова Тараса Шевченка, популярної “Історії України-Русі”, засновникаМиколаївської “Просвіти” і засновника першої на півдні школи з українською мовою викладання Миколи Миколайовича Аркаса.
Літературні та науково-публіцистичні матеріали висвітлюють життя М.М. Аркаса очима великого кола відомих діячів української культури, з якими спілкувався Микола Аркас
.

kray-04-big

Шкварець, В.П. Історіософія та історіографія голодів — людоморів на Миколаївщині / В.П. Шкварець, Є.Г. Горбуров, К.Є. Горбуров. – Миколаїв: Вид-во “Шамрай”, 2008. – 288 с.

В науково-історіографічному та краєзнавчому виданні розкривається історіософія та історіографія трьох радянських голодоморів, подано широку хронологію (понад 450 позицій) часів функціонування області, а також більш-менш повну бібліографію, багатий і переконливий, але дуже сумний ілюстративний матеріал.

kray-05-big

Маляров, А.А. Завет Эпикура: проза / А.А. Маляров. – Николаев: Изд-во «Илион», 2008. – 552 с.

Якщо існує настільки необов’язковий рід літератури, як фантастика, настільки фантастичний, як наука, то чому б не прсвятити себе досить відповідальному виду прози – бувальщинам? Кумедним, зворушливим, трагічним.
Епікур заповідав: живи потай. Ця проза аргументує думку філософа.

kray-06-big

Пучков, В.Ю. На стыке моря и лимана: стихи, поэмы, переводы / В.Ю. Пучков. – Николаев: Возможности Киммерии, 2008. – 260 с.

Автор знайомить нас зі своєю ранньою поезією, з чотирма поемами, а також пропонує переклади віршів Д. Павличка та Д. Креміня..

kray-07-big

Суров, А. Внутреннее пространство / А. Суров. – Николаев, Изд-во Ирины Гудым, 2008. – 208 с.

В чотирьох розділах “Путь”, «Строфы», «Старый блокнот» и «Ленка» ви маєте змогу ознайомитись з новими віршами А. Сурова.

kray-08-big

Город мой: сборник произведений, посвящённый 220-летию г. Николаева. – Николаев: «Літопис», 2009. – 272 с.

2009 року літературне об’єднання “Стапель” відзначило 80-річний ювілей. В збірнику цього об’єднання представлена широка палітра авторів (більше 30): вірші, проза, фотоілюстрації, в яких яскраво висловлена любов авторів до рідного краю..

kray-09-big

Кремінь, Д. Скіфське золото: вибрані вірші та симфонії / Д. Кремінь. – Миколаїв: Іліон, 2008. – 396 с.

Глибина історіософських осяянь і тематична широта, гострота відчуття проблем сучасної України і невянуче поетичне слово — такі пркмети творчості Д. Креміня.
В книзі представлені вибрані вірші та поетичні симфонії написані протягом останніх двох десятиліть.

kray-10-big

Король, Г. Намалюю щастя / Г. Король. – Миколаїв:Вид-во “Шамрай”, 2008. – 230 с.

Поетична збірка Ганни Король — це твори громадянської, інтимної і пейзажної лірики, в яких вона вдало поєднала дух сьогодення з мрійливим співучим минулим.

kray-11-big

Грунская, И.И. Тимоня. Городская сказка для не самых маленьких / И.И. Грунская. – Николаев: ООО «Илион», 2008. – 230 с.

Казка “Тимоня” – весела історія про новорічні пригоди хомячка Тимошки та його друзів.