Можливі альтернативи людству в умовах ноогенезу

18 квітня 2019 року відбулося чергове засідання літературно-філософського клубу «Позиція» на тему «Можливі альтернативи людстві в умовах ноогенезу». Перший модератор, кандидат філософських наук Н.В. Мірошкіна в емоційному, яскравому та багатому на відео-докази виступі продемонструвала всім присутнім, що брати наші менші не тільки не дурніші за нас, але безумовно, більш вірні та безкорисливі друзі. Сюжет про кота Боба з лондонських вулиць наочно показав його «психотерапевтичні» здібності. Цей кіт врятував життя лондонського наркомана з 10-річним «стажем» та наставив його на шлях істини, доброти та творчості.
Інший, «бібліотечний» кіт Дьюі – врятував від животіння ціле місто в штаті Айова та привернув публіку в міську бібліотеку. На прикладі інших тварин та наукових експериментів з ними Н. Мірошкіна підкреслила, що це можливі конкуренти людству в умовах ноогенезу. Продовжив цю думку журналіст та поет В.Ф. Фальов, відмітивши , що на приклад, у фантаста П’єра Буля в повісті «Планета мавп» тварини перехопили ініціативу у людей. А люди, в свою чергу, інволюціонували та стали об’єктом наукових експериментів розумних мавп.
Другий модератор, кандидат філософських наук В.І. Мітіна звернула увагу аудиторії на те, що на жаль, ми сьогодні все частіше стикаємося з випадками деградації «братів більших». Реалії сьогодення: екологічні злочини, війни, геноцид, тероризм сталять під загрозу саме існування не тільки людства, але й всього живого на планеті та і самої планети. Аргументованими доказами до цієї тези були огляди літератури як художньої (Д. Свіфт, К. Чапек, К. Саймак) та філософської (Д. Андреєв, В. Вернадський, А. Швейцер), а також відео сюжети з фільмів «Аватар» та «Соляріс».
Невеличке соціологічне експрес опитування за темою зустрічі провів кандидат філософських наук І.Л. Шпачинський. Він запитав аудиторію, хто з присутніх має вдома тварин і хто вважає, що вони не поступаються людині розумом та серцем. Дійсно, майже 80 відсотків присутніх відповіли «Так» на перше питання, а що до другого, то у любителів пташок, собачок, кішок, мишок, пацюків та іншої домашньої істоти, відповідь була одностайною!
Але як бути зі смутним Солярісом на афіші клубу: невже доведеться старенькій Землі самій закликати до порядку знахабнілих в жадобі наживи sapiensів та вчинити з ними теж саме, що ми робимо з вірусами та паразитами?
Відповідь на це запитання поки що є відкритою для небайдужої до глобальних проблем публіки.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.