Каббала сьогодні: філософія, прогностика, життя

21 лютого відбулося чергове засідання клубу «Позиція». Тема засідання «Каббала сьогодні: філософія, прогностика, життя» зібрала повну залу бібліотеки. Народна мудрість нам каже, що все невідоме є дивом, тому для широкого загалу Каббала та каббалістика є щось містичне, магічне, а тому й привабливе. Модератор зустрічі Леонід Борисович Шифрін визначив широкий спектр підходів до Каббали та каббалістики, тим самим, водночас, підтверджуючи і спростовуючи все вищезгадане. Далі він навів декілька дефініцій, у тому числі, іронічних: «Каббала це релігійно-містична лженаука що заперечує марксизму-ленінізму» (за визначенням Великої радянської енциклопедії), «Каббала – наука про отримання задоволення та насолоди», «Каббала – це одкровення або прогноз майбутнього», а також «Каббала – це відповідь на питання: в чому сенс життя та що рухає світом». Більшу частину свого виступу Л.Б. Шифрін присвятив практичній каббалістиці на прикладі сучасної політичної та економічної ситуації у світі в цілому та у Європі і Україні зокрема.
Інший підхід ло Каббали, теоретично-філософський, висловила кандидат філософських наук Валентина Іванівна Мітіна, посилаючись на С.С. Аверінцева та його книгу, видану у Київо-Могилянській Академії: «София-Логос. Словарь», а саме, що Каббала – це синтез трьох містичних вчень – піфагореїзму, неоплатонізму та юдаїзму. Згідно Каббалі, все суще складається з 32 елементів, з них 10 – кількісних (сефірот) та 22 – якісних (літери давньоєврейської абетки). З цих елементів складається структура світобудови – древо Сефірот та космічна людина – Адам Кадмон. Саме про це прочитав свою поему «Цифры» улюблений усіма миколаївцями поет Аркадій Суров. Після цього виступу аудиторія пожвавилась та «достигла» до дискусії, у якій прийняли участь Президент клубу, кандидат філософських наук І.Л. Шпачинський, зав. відділом МОУНБ ім. Гмирьова Н.Ш. Громова, а кандидат філософських наук Н.В. Рожанська представила присутнім книгу Папюса «Каббала», в якій він дослідує вплив Каббали на масонство, енциклопедистів, Вольтера та інших діячів європейської культури.
Прикрасила засідання клубу чудова українська музика, яку представили студентки Миколаївського вищого училища культури під керівництвом концертмейстера вищої категорії Л.М. Голубовської.
Наступне засідання клубу відбудеться 21 березня та буде присвячене еволюції миколаївської рок-музики. Модератор, член Національної спілки композиторів України – В.М. Коршунов.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.