Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади

Круглий стіл-презентація «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади» відбувся 19 червня 2019 року в науково-педагогічній бібліотеці міста Миколаєва за ініціативою громадської організації «Освітній центр «Університет третього віку».
Захід присвячено презентації аналітичного звіту «Люди поважного віку в Україні: потреби, цінності та взаємодія з органами влади» за результатами соціологічного опитування проведеного в Миколаєві, Вінниці, Житомирі, Слов’янську, Полтаві та виконане спеціалістами ГО Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу за координації голови Інституту та експерта проекту В.Кіпеня.
Під час заходу обговорювались наступні питання:
– На якому рівні відбувається взаємодія та комунікація людей поважного віку та органів місцевого самоврядування?
– Чи знають пенсіонери про сучасні інструменти взаємодії з владою та чи готові вони приймати участь в житті громади?
– Які кроки для покращення ситуації можна здійснити на цьому етапі?
Так, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко наголосив, що громадянська активність людей старшого покоління є вкрай важливою не тільки для розвитку нашої громади, але й для сучасного державотворення України, та пообіцяв і надалі підтримувати усі ініціативи пов’язані із залученням до активної життєдіяльності людей поважного віку.
Представниця координаційної ради Міської Програми «Громадський бюджет міста Миколаєва на 2017-2020 роки» Анжела Цуканова зауважила на позитивних зрушеннях пов’язаних із залученням людей старших поколінь до участі в конкурсі «Громадський бюджет», адже люди поважного віку найкраще розуміють потреби нашого міста та містян.
У Миколаєві навчання людей поважного віку відбувається дев’ятий рік. Паралельно із навчальним процесом, відбувається й організація дозвіллєвої діяльності пенсіонерів. До освітницького процесу залучені фахівці університету, коледжів, бібліотек, територіальний центр соціального обслуговування і громадські організації. Наша мета − запроваджувати такі навчальні продукти, які здатні активізувати людей поважного віку, зробити їх життєдіяльність насиченою та змістовною. Участь у житті громади – є саме це саме те, що найбільшою мірою здатне вирішити це завдання, адже в місті Миколаєві проживає 215716 осіб віком 45+, прокоментувала Наталія Клименюк − координаторка проекту «Громадська активність без вікових обмежень».
Бібліотека завжди буде допомагати усім хто долучається до підвищення своїх знань, особливо коли це стосується співпраці з метою покращення рівня комунікації між людьми поважного віку та органами місцевого самоврядування для залучення більшої кількості миколаївців до життя громади.
Команда громадської організації «Освітній центр «Університет третього віку» переконана, що люди поважного віку активні та готові долучатись до життя громади, але в силу різних обставин не всі знають про ті інструменти які є дієвими та зручними. Для цього ми й організовуємо заходи покликані надавати ці знання – підсумував керівник ГО «Освітній центр «Університет третього віку» Микола Букач.
Проведення круглого столу відбулось у рамках проекту «Громадська активність без вікових обмежень», що реалізується громадською організацією Центр Поділля-Соціум та здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.