Враховуючи глобальне значення сучасних інформаційних технологій, їх роль у суспільстві, ми повинні розуміти й значні небезпеки та ризики, що несуть у собі засоби мас-медіа на молоде покоління. Повальне захоплення соціальними мережами, безконтрольне споживання медіа-продукції, насичене медіа-технологіями психологічного впливу, з культивуванням споживацтва, насильства, призводить до нівелювання загальнолюдських цінностей та морально-етичних норм молодого покоління.
Тому 11 листопада 2014 р. на базі науково-педагогічної бібліотеки міста Миколаїв з метою обговорення плану дій щодо медіа-просвіти суб’єктів освітнього середовища розпочала свою роботу інтегрована проблемна група у складі спеціалістів обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради, науково-педагогічної бібліотеки, заступників директорів з навчально-виховної роботи і бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників миколаївських бібліотек для дітей і молоді. Під керівництвом Шуляра В.І., кандидата педагогічних наук, доцента Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслуженого учителя України освітяни об’єднали свої зусилля у складанні освітньої програми для з формування медіа-грамотності учнів, педагогів, батьків.
Основними завданнями програми є вироблення медіа-імунітету учасників освітнього процесу, як спроможності протистояти агресивному медіасередовищу і збереженню відчуття психологічного благополуччя при споживанні медіа-продукції,
– рефлексія і критичне мислення, як психологічні механізми, які забезпечують свідоме споживання медіа-продукції на основі ефективного орієнтування в медіа-просторі та осмислення власних медіа потреб;
– здатність до медіа-творчості для компетентного і здорового особистісного самовираження, реалізації життєвих завдань, покращення якості міжособистісної комунікації і приязності соціального середовища.
Філіна Т.В., заступник директора науково-методичного центру
Leave a Reply