Різників Олекса

Олекса Сергійович Різників (творчий псевдонім Різниченко) – український письменник, просвітянин, мовознавець, громадський діяч, народився 24 лютого 1937 року у м.Єнакієво, на Донбасі.

Заступник голови Одеського відділення Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, заступник голови Одеського «Меморіалу ім. В. Стуса» та директор музею репресованих «Не дати забуттю», є літературним консультантом обласної організації НСПУ.

Олекса Сергійович є автором багатьох книжок. Перша з них – «Озон», що вийшла у 1990 році. Друга книга – «Терновий вогонь» відзначена літературною премією України імені Павла Тичини. Книга «Наодинці з Богом» принесла поетові звання лауреата муніципальної премії ім. Костянтина Паустовського.

У 2004 році у місті Коломиї Івано-Франківської області поет нагороджений літературною премією ім. Тараса Мельничука.

У січні 2001 року Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка нагородило Олексу Різниківа медаллю «Будівничий України»; 2005 року нагороджений орденом Українського козацтва «Віра» ІV ступеня.

26 листопада 2005 року О.Різниківа нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

За вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, багаторічну просвітницьку діяльність та з нагоди 150-річчя від дня заснування товариства «Просвіта» указом Президента України від 7 грудня 2018 року Олексу Сергійовича Різниківа нагороджено орденом «За заслуги» першого ступеня.

У місті Кропивницькому 1 лютого 2018 року О. С. Різників нагороджений Обласною літературною премією ім.Є. Маланюка у номінації «Поезія» (у тому числі драматичні твори і переклади) за книгу «СЛОВОГРОНА з 30007 слів».