Король Ганна


Ганна Король (Бабич).
З цієї хвилини – чи то на мить, а чи назавжди – своїми поетичними рядками Ганна Король попроситься до Вашого серця. Її вірші, то сповідь нестримної, непокірної та палко закоханої в життя жінки. Народилась Ганна Іванівна 12 грудня 1954-го року в селі Біловежі Перші Бахмацького району Чернігівської області. З раннього дитинства кохалася в поезії, піснях, блискуче навчалася. Біловізьку першу восьмирічну школу закінчила в 1970-му році з відзнакою. А далі – Прилуцьке педагогічне училище (учитель початкових класів та музики), Миколаївський педагогічний інститут (філологічний факультет). З 1975-го року проживає в Миколаєві. Працювала в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. Подальшу долю пов’язала з журналістикою. Пройшла кореспондентське загартування в заводській багатотиражці «Металург». Її статті майже три десятиліття друкуються в газеті «Південна правда». Відзначена як кращий журналіст року на Миколаївщині та кращий учитель року серед викладачів української мови і літератури. Є членом Національної спілки журналістів України та членом Національної спілки письменників України. В літературному об’єднанні «Стапель» з 2012 року. Створила літописне видання – журнал «Автограф. Век ХХІ», який за високий рівень публікацій був відзначений у рейтингу міжнародного визнання «Золота фортуна». Має поетеса декілька збірок: «З любові», «Чорнобривці», «Намалюю щастя/Нарисую счастье», «Сповідь білих троянд», «Любов із присмаком ожин», «На ранковій зорі», «Осінній блюз». Її вірші побачили світ в поетичних альманах «Цветы палиндрома» та інших випусках літературного об’єднання «Стапель» («Чорноморського суднобудівельного заводу»), а також «До 30-річчя Корабельного району», «Живое слово», «Истоки» – видавництва літературного об’єднання «Миколаївського глиноземного заводу».
Її вірші – це сповідальна поезія, що вдало об’єднала твори громадянської, інтимної та пейзажної лірики.
Миколаївськими композиторами Євгенієм Долговим та Миколою Фальком деякі вірші були покладені на музику, пісні на слова поетеси Ганни Король виконали артисти Миколаївської обласної філармонії.
Обласна газета «Южная правда» неодноразово розміщала на своїх шпальтах поезії Ганни Король, журналістські матеріали.
Науково-педагогічна бібліотека, бібліотека імені Кропивницького, районна бібліотека для дорослих Корабельного району міста Миколаєва, інститут післядипломної підготовки вчителів, педагогічний університет імені Сухомлинського, школи та інші навчальні заклади Миколаєва – це ті площадки, де неодноразово проходили творчі вечори, презентації нових книг поетеси. Ганна Король успішно пропагує поетичне слово, залучаючи своїх шанувальників до пізнання світу поезії та великого мовного надбання українського народу.