Голубкова Катерина Олександрівна

Голубкова Катерина Олександрівна

golubkovaГолубкова Катерина Олександрівна нар. 05 листопада 1946 р. у смт. «Пам’яті 13 борців» («Стеклозавод») Ємельянівського району Красноярського краю (РФ). З 1953 р. мешкає у м. Миколаєві.
Закінчила психологічний факультет Ленінградського державного університету. Працювала ст. піонервожатою в школі, матросом управління «Спецтранс» у м. Ленінграді, малярем-оформлювачем на суднобудівному заводі ім. 61 комунара, інженером у Науковому Центрі по роботі з кадрами Мінсудпрому, соціологом у Центрі по вивченню громадської думки «Наваль-Експерт».
Водночас була зав. кабінетом молодого автора, біля 10 років керувала старійшим у місті літоб’єднанням «Стапель», спільно з керівництвом обласної дитячої бібліотеки заснувала й вела дитячу літстудію «Секрет», з самого початку, протягом 20 років, писала сценарії для щорічної загальноміської програми «Городянин року та Людина року» з поіменними присвяченнями кожному переможцю в кожній номінації.
Пише російською мовою.
Перші вірші були надруковані ще в школі, в республіканській газеті «Юний ленінець». Багато друкувалась у періодиці – у ленінградській обласній молодіжній газеті «Смена», міських газетах, журналах «Аврора» та «Райдуга», чисельних альманахах, антологіях та колективних збірках.
Авторка поетичних збірок «Акварели» (1973), «Звёздный корабль» (1980), «По праву любви» (1984), «День летящий» (1987), «Звезда в колодце» (2006). Окремі поезії покладені на музику.
Нагороджена медаллю «Почесна відзнака» НСПУ (2016), з квітня 2017 року отримує дворічну Президентську стипендію діячам культури та мистецтва.
Член НСПУ з 1979 р. Член Спілки письменників Росії.

Твори у фонді Науково-педагогічної бібліотеки:

  Голубкова, Екатерина Александровна
Акварели : Лирика / Е. Голубкова. – Одесса : “Маяк”, 1973. – 40 с.
  Голубкова, Екатерина Александровна
По праву любви : Стихи / Е.А. Голубкова. – Одесса : “Маяк”, 1984. – 56 с.
  Голубкова, Екатерина Александровна
День летящий [Текст] : Стихи / Е. А. Голубкова. – К. : Радянський письменник, 1987. – 87 с.
  Голубкова, Екатерина Александровна
Звезда в колодце [Текст] : стихотворения, сонеты, пародии / Е. А. Голубкова. – Николаев: Возможности Киммерии, 2006. – 296 с. – ISBN 966-7676-55-2