Дискосвіт Террі Пратчетта

Романи циклу «Дискосвіт» («Плаский світ»).

Назва Оригінальна назва Рік Варіанти назви іншими мовами

Колір магії [Текст] : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. Ю. Прокопець ; ред. О. Ренн. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 320 с.

“Колір магії” – перший роман із серії “Дискосвіт” майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман пародіює штампи тогочасної фантастики і дотепними натяками, грою слів та жартами закладає основи неповторного Пратчеттового стилю, який у пізніших творах проявить себе витонченою гострою сатирою. Роман відкриває один із циклів серії – “Ринсвінд” та є своєрідним ключем-підказкою до багатьох явищ Дискосвіту. Маршрут туриста Двоцвіта і його гіда Ринсвінда, чарівника-невдахи, малює своєрідну карту розмаїтого неозорого світу, з міфічними істотами, дивовижними рослинами, таємничими чарами й особливою магією. Якого ж кольору ця магія, чи справді світ плаский, чи можна змінити свою долю і втекти від Смерті, якщо ти всього-на-всього фігурка у настільній грі, і ставки вже зроблено?

The Colour of Magic 1983 Цвет волшебства

Химерне сяйво [Текст] : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. Ю. Прокопець ; ред. О. Ренн. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 304 с.

“Химерне сяйво” – це другий роман із серії “Дискосвіт”, у якому продовжуються пригоди чарівника-невдахи Ринсвінда та першого на Диску туриста Двоцвіта, що розпочалися в “Кольорі магії”. Зловісна червона зоря загрожує Дискосвіту знищенням. Друзі й не підозрюють, що саме Ринсвіндові, якому геть не вдаються чари, доведеться рятувати Диск від катастрофи. Дорогою їм трапляються дерева, що говорять, хатинка з пряника, друїди-“програмісти”, варвари-коноводи, тролі, потвори з інших вимірів, чарівна мандрівна крамничка, а головне, доля дарує їм зустріч із легендарним героєм Дискосвіту! Террі Пратчетт вчергове ламає стереотипи про те, що героями можуть бути винятково красені у звабливому шкіряному одязі. І показує, що чари можуть цілковито зіпсувати чиєсь життя, а можуть – і подарувати нове.

The Light Fantastic 1986 Безумная звезда

Право на чари : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. О. Михельсон. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 280 с.

Написаний у тонкій сатиричній манері роман «Право на чари» – це своєрідна спроба відомого своїми інтелектуальними головоломками Террі Пратчетта розхитати типовий для фентезі поділ магії на «високу чоловічу» і «приземлену жіночу». Це також своєрідний маніфест рівноправ’я – кожен і кожна в Дискосвіті має право творити правдиві чари. Кажуть, справжнім чарівником може стати восьмий син восьмого сина, та що як восьмою дитиною виявиться дівчинка? Доньці коваля Ескарині несподівано судилося стати першою у Дискосвіті чарівницею. Тепер їй доведеться вчитися контролювати свою силу, а також штурмувати стіни Невидної академії для чарівників, де ще ніколи не навчалися дівчата.

Equal Rights 1987 Творцы заклинаний
Морт [Текст] : роман / Террі Пратчетт. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 304 с.

Роман «Морт» відкриває цикл серії «Дискосвіт», у якому головним персонажем є Смерть. Та це не означає, що книжка моторошна, адже у світі Террі Пратчетта Смерть рибалить, філософує, любить кошенят і смачні страви, мріє про відпустку і врешті просто виконує свою роботу: доправляє душі в інший світ. Думки про відпочинок спонукають Смерть обрати собі в підмайстри сільського хлопця Морта. Чи впорається незграбний та не дуже здібний до господарювання Морт із завданнями по ту сторону життя і чи зможе опанувати непростий фах Смерті? Таке учнівство обіцяє хлопцеві кар’єрне зростання, поліпшення іміджу, розширення кругозору та численні відрядження. Однак Мортові співчутливість і романтичні захоплення можуть не тільки завадити роботі, а й поставити під загрозу цілісність світобудови.

Mort 1987

Мор, ученик Смерти/Терри Пратчетт ; [пер. с английского С.В. Увбарх]. – Москва : Эксмо, 2020. – 352.
Вместо того, чтобы работать на ферме отца, Мор – юноша не от мира сего – становится подмастерьем Смерти. Тем временем Смерть, переложив на ученика свои обязанности, берет долгожданный выходной… Хотя зачем выходной Смерти?

Чаротворці [Текст] : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. А. Коник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 344 с.

Жив собі якось восьмий син восьмого сина і був він,як повелося на Дискосвіті, чарівником. Дивним чином у нього теж народилося восьмеро синів, і наймолодшому, Койнові – чарівникові в квадраті – судилося стати джерелом магії, чаротворцем. Завдяки цьому юному хлопцеві стара магія Дискосвіту, що вже потрохи вивітрювалася, тепер відродилася і набула небаченої сили. Утім, нездорові чаротворчі амбіції та диктатура магії можуть бути небезпечнимита навіть руйнівними й загрожувати цілісності світобудови. Рятувати світ та протистояти супермогутньому чаротворцеві Койну береться чарівник-невдаха Ринсвід разом із вправною геройкою Коніною і сповненим ентузіазму героєм-початківцем Найджелом. А допомагатиме відчайдухам капелюх архітектора, що за довгі роки спілкування з видатними чарівниками став окремою, і треба сказати – харизматичною, особистістю.

Sourcery 1988 Посох и шляпа
    Wyrd Sisters 1988 Вещие сестрички
    Pyramids 1989 Пирамиды
Варта! Варта! [Текст]: роман/Террі Пратчетт; переклад з англ. Ірини Серебрякової, Анастасії Коник. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 416 с.

“Варта! Варта!” – перший роман підциклу “Варта” із серії “Дискосвіт” Террі Пратчетта. Міська варта славетного міста Анк-Морпорка занепадає. Основні принципи роботи вартових: не бігти занадто швидко, аби у кожному разі не наздогнати правопорушника, не встрягати у бійки, аби уникнути стусанів, не привертати до себе надто багато уваги, то ж раптом хтось попросить про допомогу. Тактика невтручання – найбезпечніша! Та, здається, старі принципи доведеться переглянути. По-перше, до лав вартових записався доброволець: сповнений сил, натхнення та надмірного ентузіазму молодший констебль Морква. Він знає усі закони і правила, неухильно дотримується букви закону й готовий цілком присвятити себе службі. А по-друге,в Анк-Морпорку відбувається державний переворот, Патриція кидають до в’язниці, а королем стає… дракон! Ще той тиран і підпалювач, між іншим. У місті коїться казна-що, анк-морпоркцям потрібна допомога. Та чи вдається міській варті знову стати доблесною, в головне – врятувати Анк-Морпорк?”

Guards! Guards! 1989 Стража! Стража!
Ерік [Текст]: роман/Террі Пратчетт; переклад з англ. Анастасії Коник. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 152 с.

“Ерік” – це дев’ята книжка у серії “Дискосвіт” террі Пратчетта та четверта – у циклі “Ринсвінд”. Юний демонолог-початківець Ерік викликає демона, аби той виконав три його бажання, а це всього-на-всього світове панування, найвродливіша жінка та вічне життя – классичний набір. Укласти угоду з темними силами ніколи не було доброю ідеєю, це вам будь-який фауст скаже. Утім, Ерікові не вдається викликати справжнього демона – замість нього в магічному колі матеріалізується чарівник-невдаха Ринсвінд. Попри це Ерікові бажання несподівано таки починають здійснюватися, але у свій, химерний спосіб. Тож на хлопця чекають незліченні багатства, покірні піддані, хтиві амазонки (насправді ні), звитяжні битви (гаразд, зі звитяжними ми теж погарячкували) та неймовірні у просторі й часі.

Eric 1990 Эрик, а также Ночная стража, ведьмы и Коэн-Варвар
    Moving Pictures 1990 Движущиеся картинки
    Reaper Man 1991 Мрачный жнец
    Witches Abroad 1991 Ведьмы за границей
    Small Gods 1992 Мелкие боги
    Lords and Ladies 1992 Дамы и господа
Озброєні [Текст] : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. В. Михайлова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 424 с.

Нічна стража знову переживає не найкращі часи. Капітан Ваймз планує одружитися і повернутися до цивільного життя, тож Сторожі потрібен новий очільник, якому доведеться працювати з дуже різношерстою компанією новобранців. Тим часом нащадок збіднілого аристократичного роду Едвард де Грибль ностальгує за королівською владою в Анк-Морпорку і будує плани повернення законного короля. У місті з’являються жертви таємничих убивств, скоєних невідомою зброєю. Ваймз втратив колишній запал до роботи, тому до справи береться енергійний капрал Морква з загоном новобранців.

Men at Arms 1993 К оружию! К оружию!
    Soul Music 1994 Роковая музыка
    Interesting Times 1995 Интересные времена
    Maskerade 1995 Маскарад
    Feet of Clay 1996 Ноги из глины
Батько Вепр [Текст]: роман / Террі Пратчетт; пер. з англ. Анастасії Коник. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 408 с.

Вепроніч – чарівний час, коли до всіх чемних дітей приходить добродушний товстун-веселун Батько Вепр. Він залазить у домівки через димар, залишає подарунки у панчохах, розвішаних на каміні, частується хересом і печивом та, звісно ж, примовляє “Хо-хо-хо!”. Але цього року щось пішло не так… Подарунки розвозить семифутовий скелет із фальшивою бородою. Що ж трапилось? Навіщо Смерть узявся виконувати чужі обов’язки? Куди подівся справжній Батько Вепр? І найголовніше – чи вдасться Смерті врятувати дух Вепроночі і зберегти віру людей у чудеса?

Hogfather 1996 Санта-Хрякус
    Jingo 1997 Патриот
    The Last Continent 1998 Последний континент
    Carpe Jugulum 1998 Carpe Jugulum. Хватай за горло
    The Fifth Elephant 1999 Пятый элефант
Правда [Текст] : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. О. Михельсон. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 456 с.

“Правда” – один із найяскравіших позациклових творі у серії “Дискосвіт” майстра гумористичних фентезійних романів Террі Пратчетта. Тонка межа між фактами й чутками, жарти й алюзії надійно вплітають “Правду” у сучасні реалії і творять майстерну сатиру на інформаційну сферу та суспільство загалом. А особлива, інтелектуальна і разом з тим проста філософія, несподівані стилістичні прийоми, натяки на класичні твори та явища поп-культури гарантують насолоду від читання. Пориньте у карколомні пригоди Вільяма де Ворда, засновника першої у Дискосвіті газети “Анк-морпоркський Час”. Де Вордові доведеться експериментувати, боротися з конкурентом-таблоїдом та його вигадками, наживати впливових ворогів та створювати перші журналістські стандарти.

The Truth 2000 Правда
    Thief of Time 2001 Вор времени
    The Last Hero 2001 Последний герой
    The Amazing Maurice and His Educated Rodents 2001 Изумительный Морис и его учёные грызуны
    Night Watch 2002 Ночная стража
Вільні малолюдці [Текст] : роман / Террі Пратчетт ; пер. з англ. Марти Госовської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 296 с.

“Вільні малолюдці” – роман із серії “Дискосвіт” Террі Пратчетта про відьом. Знайомтесь із новою харизматичною героїнею – Тіфані Болячкою! Хто сказав, що здатною на чари обов’язково може бути лише стара, страшна і злюща карга? Іноді природженою відьмою є кмітлива та допитлива дев’ятирічка…

 

The Wee Free Men 2003 Маленький свободный народец  
    Monstrous Regiment 2003 Пехотная баллада
    A Hat Full of Sky 2004 Шляпа, полная неба
    Going Postal 2004 Держи марку!
    Thud! 2005 Шмяк!
    Wintersmith 2006 Господин Зима
    Making Money 2007 Делай деньги
    Unseen Academicals 2009 Незримые академики
    I Shall Wear Midnight 2010 Платье цвета полуночи
    Snuff 2011 Дело табак
    Raising Steam 2010 Поддай пару!
    The Shepherd’s Crown 2015 Пастушья корона

Пратчетт, Терри. Опечатки / Терри Пратчетт; [первод с английского И. Нечаевой]. – Київ: Форс Україна, 2020. – 416 с.
Сборник статей и эссе знаменитого создателя Плоского мира Терри Пратчетта. Он легко и с юмором рассказывает о писательском закулисье.
Но у смеха есть изнанка – и у Пратчетта, мастера слова, это серьезные и пронзительные размышления о свободе и праве человека на смерть.

ParseError thrown

syntax error, unexpected end of file