29 березня в науково-педагогічній бібліотеці відбулось засідання молодіжного літературного клубу “Alternative”. Тема зустрічі: “Постмодернізм в літературі. Характерні риси, письменники, твори”.
В рамках заходу нам вдалося зробити швидкий екскурс в історію становлення постмодернізму в літературі, зокрема ми звернули увагу на філософські міркування Жака Дерріда і Жана-Франсуа Ліотара, розглянули твори, які вважаються зразковими прикладами постмодернізму, а саме: «Політ над гніздом зозулі» Кена Кізі, «Жінка французького лейтенанта» Джона Фаулза, і власне, як і анонсувалась, значна частина зустрічі була присвячена роману «Ім’я рози» Умберто Еко. Звісно, ми не могли оминути особливість становлення постмодернізму в сучасній українській літературі на прикладі творчості Юрія Андруховича, Юрія Іздрика, Любка Дереша та інших, хоча звісно це був поверховий погляд на те, що відбувається в контексті українського постмодернізму в літературі.
Значна частина зустрічі, а точніше її завершення, було присвячене абстрактному прогнозуванню з приводу того, до чого ж таки йде постмодернізм, «чи він вже завершився?», й що прийде на його зміну. В цій частині були наведені міркування Фредеріка Джеймсона відносно становлення «високого модернізму» й «культурні прогнози» Елвіна Тоффлера. Взагалі слід відзначити, що учасникам зустрічі, не знати чому, але сподобалось розплутувати складні теми, й, мабуть, саме через це наступна зустріч буде присвячена «магічному реалізму».
Leave a Reply