Верісагівські читання

17 січня 2019 року в бібліотеці в рамках літературно-філософського клубу «Позиція» відбулися ювілейні «ІІІ Верісагівські читання». Форма проведення була не зовсім звична – цей день співпав з 90-річчям миколаївського філософа Павла Верісага (Г.С. Андрухова, 1929-1996 рр.), більша частина життя якого пройшла у нашому місті, де його і поховано.

Читання проходили у формі конференції у якій взяли участь науковці, громадські організації, представники влади та інші.

Усі виступи «з кафедри» (І.Л. Шпачинський, В.Ф. Фальов, Н.В. Мірошкіна, В.Р. Ягьяєв, В.І. Мітіна, О.М. Петренко), а також виступи «з зали» (О. Світла, С. Пантелейчук) були глибокими, нестандартними та емоційними. Виступи супроводжувались різноманітною музикою: класичною (Вагнер, Григ), сучасною (романси миколаївського композитора О.М. Таганова на вірші Г. Ахматової у виконанні О. Кедіса та О. Дидусенко) та українськими народними піснями, які блискуче виконала солістка хору «Орфей» Лілія Шевчук (концертмейстер Л.М. Голубовська).

Життєвий шлях філософа та його родини був представлений документальним фільмом із серії «Справа №…», створений обласним ТВ під керівництвом кандидата історичних наук С.С.Макарчука за участю в якості ведучого заслуженого артиста України М.А. Кравченка. Бібліотека підготувала виставку наробок філософа (рукопис монографії, статті, вірші та афоризми), дослідження його життя та творчості сучасниками, у тому числі збірки І та ІІ Верісагівських читань.

Дискусії, що точилися навколо виступів науковців та журналістів, були жваві та емоційні.

Висновки конференції, як завжди обґрунтовано, підвів президент клубу, кандидат філософських наук, доцент МНУ iм. В.О.Сухомлинського – І.Л. Шпачинський. Але, можливо найцікавіші «сюрпризи» чекали гостей і членів клубу в процесі вільного та неформального спілкування. Наприклад, на видання збірки ІІІ Верісагівських читань клубу обіцяли фінансову підтримку представники облдержадміністрації, а художник С. Пантелейчук, до речі, автор трьох портретів філософа П. Верісага, запропонував увіковічити ім’я філософа меморіальною дошкою на будинку, у якому він жив. Усі присутні підтримали пропозицію та виявили бажання посприяти її здійсненню.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.